چگونه از همان ابتدا و در شروع رابطه بهترین اثرگذاری را داشته باشیم

بهترین اثرگذاری

در کتاب زن قدرت باور شما یاد میگیرید که در اولین دیدارها چگونه به شکلی اثربخش عمل کنید؛ درواقع از لحظه ای که اولین کلام بین شما رد و بدل می شود اولین اثر را بر طرف مقابل خواهید داشت. پس لازم است بدانید که چگونه باید رفتار کنید تا از همان ابتدا بهترین اثرگذاری را داشته باشید.

شکل گرفتن تصویر ذهنی نخست

تصویر ذهنی اولیه‌ای که در دیدار اول در ذهن نقش می‌بندد به حد زیادی اهمیت دارد و این اولین تأثیر را به هیچ‌وجه نمی­توان نادیده گرفت.

اولین برداشت ذهنی یک مرد از زن براساس دو عامل شکل می‌گیرد:

  • ظاهر
  • شخصیت

1) ظاهر

این طبیعی است که مردان در نگاه اول جذب زنانی که ظاهر خوبی دارند می‌شوند. اما زیبایی ظاهری برگ برندۀ شما برای یک رابطه موفق و عالی نخواهد بود.

مردی که با شما وارد رابطه می‌شود به‌تدریج به ظاهرتان عادت می­کند. ثابت شده زنانی که برای جذب مردان تنها تکیه بر ظاهرشان می‌کنند بعد از مدتی (چند هفته، چند ماه یا سال)، دیگر متفاوت از سایر زنان دیده نمی­شوند و آن زیبایی ظاهرشان نیز دیگر موجب تمایزشان نخواهد بود و مهم‌تر این‌که همیشه زیباتر و جوان‌تر وجود دارد.

۲) شخصیت

این شخصیت یک زن است که باعث می‌شود مرد تفاوت و تمایز را حس کند و این تمایز همیشگی خواهد بود و زن را در نظر او منحصر‌به‌فرد می‌کند و در‌واقع مزیت رقابتی یک زن شخصیت اوست.

اغلب زنان زمان زیادی را صرف ظاهرشان می­کنند و زمان کمی را به این‌که چگونه رفتار کنند اختصاص می­دهند و این یکی دیگر از تفاوت‌های زنان باکمالات و دیگر زنان است، یک زن باکمالات به­ خوبی می‌داند که شخصیت او وجه تمایز اوست و این دقیقاً همان علتی است که بسیاری از مردان عالی با زنانی با ظاهر کاملاً معمولی و حتی پایین‌تر از متوسط ازدواج می­کنند و بسیار نیز دوستشان دارند، چون آنها جذب شخصیت این زنان ارزشمند شده‌اند.

حال ببینیم میتوانیم از همان ابتدا به چه شکلی عمل کنیم که بهترین اثرگذاری را بر طرف مقابل داشته باشیم

– زمان ملاقات

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید­، اولین دیدار را کوتاه برگزار کنید. اگر به طور اتفاقی و بدون هیچ برنامه قبلی دیداری صورت گرفت بعد از۵ تا ۷ دقیقه مکالمه را با جملاتی این چنین: ” گفتگوی خوبی بود و از دیدار شما خوشحال شدم، اگر اجازه بدهید باید جایی بروم یا به کاری برسم یا با دوستی قرار دارم” به اتمام برسانید.

شما در این لحظه با این رفتار ارزش خود را به طور چشمگیری در نظر او افزایش می‌دهید و به او نشان می‌دهید که شما ارزشمند هستید و مشغولیت‌های زیادی در زندگیتان وجود دارد، این رفتار شما نشان‌دهنده این است که به هر مردی که اتفاقی بار اول او را ملاقات می­کنید وابسته نمی‌شوید و اگر او تمایل دارد زمان بیشتری را با شما بگذراند باید برای رسیدن به این خواسته تلاش کند.

– مکالمه

در اولین ملاقات زیاد صحبت نکنید به آرامی و با طمأنینه سخن بگویید، کوتاه و شمرده، نگذارید عصبی بودن شما را تبدیل به یک حراف بی‌فکر کند، با حفظ آرامش و سنجیده سخن گفتن جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. این‌گونه قدرت کنترل آن دیدار در دستان شما خواهد بود.

– جنبه‌های مثبت زندگی، اتفاقات خوشایند

مردان از زنانی که در زندگیشان مشکلات فراوانی وجود دارد وحشت دارند. اغلب مردان چه عالی و چه غیر عالی، اگر در شروع رابطه متوجه شوند شما در زندگیتان با کوله باری از مشکلات همراه هستید ترجیح می‌دهند به سرعت رابطه را ترک کنند.

با توجه به این نکته که ذهنیت آنها از شما با اولین دیدارها و اثر اولیه‌ای که بر او می­گذارید شکل می‌گیرد پس بهتر این است که دیدارهای اول از هر گونه موضوع منفی به دور باشد. اگر او نیز مرد خوب و باشخصیتی باشد به همین‌گونه عمل خواهد کرد.

– احترام به خود

اگر می‌خواهید تأثیر اولیهٔ خوبی در فرد مقابلتان داشته باشید هرگز عملکرد و رفتارتان به گونه‌ای نباشد که بیانگر این باشد که شما برای خودتان احترام قائل نیستید.

وقتی به خودتان احترام می­گذارید صراحتاً این احساس را که “من برای جلب توجه هیچ‌گاه از ارزش‌هایم که شخصیت مرا می‌سازد نمی­گذرم” به مرد مقابل خود انتقال می‌دهید و او بلافاصله برای شما جایگاه بالایی در ذهنش خواهد ساخت.

بنابراین هرگز نکات منفی خود را بیان نکنید از استعدادها و توانایی های خود صحبت کنید.

.

.

.

 


خلاصه ای از قسمت « بهترین اثرگذاری » بخشی از فصل پنجم از کتاب زن قدرت باور؛ نسرین مروستی؛ انتشارات آسمون ریسمون

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *